StartPodlasie - informacja o regioniePlany miastKatalog: Firmy, Towary, UsługiSzukaj kontekstowoSzukaj szczegółowoOgłoszeniaPrzetargiMapa serwisu
Autoszyby
Ustaw jako stronę startową Dodaj nas do ulubionych
 Wyszukiwanie kontekstowe firm-> wyszukiwanie szczegółowe
Wpisz nazwę szukanej firmy, towaru lub usługi:

Jesteś zainteresowany(a) naszą ofertą? Wpełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.
 Reklama
Get Flash

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W BIELSKU PODLASKIM

Informacje podstawowe

Nazwa firmy:

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W BIELSKU PODLASKIM

Adres:

Bielsk Podlaski
ul. Kleszczelowska 1
17-100 Bielsk Podlaski
gm. Bielsk Podlaski miasto
pow. bielski
woj. podlaskie
 

Telefon:

85 833 43 30
85 833 27 60 - SOR
85 833 43 77 - nocna opiek.med.

Telefon kom.:

858 332 757 - Zakł.Opiek.-Leczn.

E-mail:

spzoz_bpinfo@poczta.neostrada.pl

WWW:

www.spzoz-bielsk.pl

Czynne:

Pon.  całodobowo
Wt.  całodobowo
Śr.  całodobowo
Czw.  całodobowo
Pt.  całodobowo
Sob.  całodobowo
Niedz. całodobowo

Opis działalności firmy

Umowa z NFZ
Tomografia 85 730 21 71
Usługi:
Podstawowa opieka zdrowotna
Tel. (85) 8334-377

REJESTRACJA DO PORADNI SPECJALISTYCZNYCH:

chirurgicznej, neurochirurgicznej, urologicznej, urazowo-ortopedycznej, preluksacyjnej
Tel. (85) 8334-339
Poradnia chirurgiczna:
Tel. (85) 8334-327
Poradnia urazowo-ortopedyczna:
Tel. (85) 8334-363
Poradnia neurochirurgiczna:
Tel. (85) 8334-327
Poradnia urologiczna:
Tel. (85) 8334-327
Poradnia preluksacyjna:
Tel. (85) 8334-363

Rejestracja bezpośrednio w poradniach:

Poradnia endokrynologiczna:
Tel. (85) 8334-382
Poradnia diabetologiczna:
Tel. (85) 8334-382
Poradnia reumatologiczna:
Tel. (85) 8334-367
Poradnia gruźlicy i chorób płuc:
Tel. (85) 8334-355
Poradnia alergologiczna:
Tel. (85) 8334-355
Poradnia chorób zakaźnych:
Tel. (85) 8334-354
Poradnia onkologii i chemioterapii:
Tel. (85) 8334-354

Oddziały:
ODDZIAŁ REHABILITACYJNY 85 833 4301
ODDZIAŁ URAZOWO- ORTOPEDYCZNY 85 833 27 55
ODDZIAŁ CHIRURGICZNY 85 833 27 54
ODDZIAŁ DZIECIĘCY 85 833 27 52
ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY 85 833 27 53
ODDZIAŁ OBSERWACYJNO- ZAKAŹNY 85 833 27 56
ZAKŁAD DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ- BADANIA ULTRASONOGRAFICZNE - DOPPLER DUPLEX 85 833 27 66
PRACOWNIA ENDOSKOPII 85 833 27 54
PUNKT CHEMIOTERAPII DZIENNEJ 85 833 27 56
ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNY I POŁOŻNICZO- NOWORODKOWY 85 833 27 51
ODDZIAŁ NEONATOLOGII 85 730 27 51
SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY 85 833 27 50
ODDZIAŁ ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII 85 833 27 60


Oddział Chirurgiczny
Oddział chirurgiczny liczy 33 łóżka. Posiada salę intensywnej opieki pooperacyjnej. W oddziale w zakresie zabiegów planowych, wykonywane są operacje metodami klasycznymi i laparoskopowymi, takie jak: operacje na drogach żółciowych, zabiegi resekcyjne wątroby, chirurgiczne leczenie chorób żołądka i jelita cienkiego oraz grubego (w tym chorób nowotworowych), operacje przepuklin metodami beznapięciowymi z użyciem siatek polipropylenowych i klasycznych, operacje żylaków kończyn dolnych, chirurgiczne leczenie chorób odbytu, chirurgiczne leczenie chorób endokrynologicznych (chorób tarczycy i trzustki). Chorzy leczeni w oddziale diagnozowani są w dostępnych w ciągu doby pracowniach: radiologicznej, ultrasonograficznej, serologicznej, bakteriologicznej i diagnostyki laboratoryjnej. Ze względu na pełnoprofilowy typ szpitala, chorzy mają codzienną możliwość konsultacji internistycznych, kardiologicznych, ginekologicznych, ortopedycznych, pediatrycznych oraz dwa razy w tygodniu urologicznych. Opieka poszpitalna i leczenie ambulatoryjne prowadzone jest przez poradnię chirurgiczną, zlokalizowaną w budynku Szpitala, w której udzielają porad lekarze oddziału. Pełnione są całodobowe dyżury ostre, podczas których udzielana jest pomoc chorym z urazami i schorzeniami jamy brzusznej, którzy wymagają pilnej interwencji chirurgicznej.

Oddział Dziecięcy
Oddział dziecięcy przy SP ZOZ w Bielsku Podlaskim jest oddziałem 26 łóżkowym. Corocznie hospitalizujemy około 1000 dzieci w wieku 0-18 lat w pododdziale niemowlęcym i pododdziale dzieci starszych. Główne schorzenia to m.in. zapalenie płuc, infekcje dróg moczowych, schorzenia przewodu pokarmowego, bóle głowy – diagnostyka i leczenie.

Od 2003r. dysponujemy 2 salami intensywnego nadzoru wyposażonymi w kardiomonitory, co umożliwia nam ścisły całodobowy monitoring podstawowych czynności życiowych. W oddziale mogą przebywać opiekunowie razem z chorymi dziećmi, matki dzieci do 2r. życia mają możliwość przebywania z dzieckiem całodobowo. W oddziale działa „Telefon do mamy", który umożliwia kontakt dzieci z rodziną.

Korzystamy z różnych form pomocy dzieciom, tak, aby ich pobyt w szpitalu nie ograniczał się jedynie do leczenia i nie kojarzył się ze stresem (książki, zabawki, akcja „czytanie dzieciom", Mikołajki, konkursy).

Prowadzimy ciągłe doszkalanie personelu, aby nasi pacjenci otrzymywali jak najbardziej fachową pomoc.


Oddział Ginekologiczny i Położniczo - Noworodkowy
Oddział Ginekologiczny i Położniczo-Noworodkowy usytuowany jest na parterze budynku Szpitala przy ulicy Kleszczelowskiej 1.
Informacje dotyczące pobytu w oddziale oraz rzeczy, które należy przynieść ze sobą do porodu i innych zabiegów znajdują się w zakładce Vademecum Pacjenta.

Do dyspozycji pacjentki mamy 11 sal z 31 łóżkami, w tym na ginekologii i patologii ciąży:
3 sale 4-osobowe
1 sala 3-osobowa
1 sala 1-osobowa

Na położnictwie sale w systemie rooming-in
1 sala 1-osobowa
2 sale 3-osobowe
2 sale 2-osobowe

Wszystkie sale posiadają węzły sanitarne.

Dwie pojedyncze sale porodowe wyposażone są w nowoczesne łóżka porodowe oraz sprzęt dodatkowy taki jak: worki saco, fotele porodowe, materace, piłki.

Proponujemy poród w pozycji dogodnej dla rodzącej (na worku saco, fotelu porodowym, w pozycji kucznej, poród w wodzie lub na łóżku porodowym).

Zachęcamy przyszłe mamy do porodów rodzinnych. Każda rodząca jest traktowana indywidualnie. Zapewniamy sympatyczną atmosferę w czasie porodu, stałą opiekę położnej i pomoc lekarza.

Przy oddziale funkcjonuje Poradnia Laktacyjna. W przypadku kłopotów laktacyjnych oferujemy pomoc i wsparcie ze strony wyszkolonego personelu.

Współpracujemy ze Szkołą Rodzenia, która mieści się przy ulicy Jagiellońskiej 32, w której szkolimy pary oczekujące na narodziny dziecka.

W oddziale ginekologicznym wykonywany jest pełen zakres zabiegów: operacje wysiłkowego nietrzymania moczu przy pomocy najnowszych metod z użyciem taśm polipropylenowych, zabiegi naprawcze uszkodzeń poporodowych narządu rodnego przy użyciu biomateriałów.

Posiadamy nowoczesny laparoskop, który pozwala na przeprowadzanie szerokiego zakresu operacji ginekologicznych bez otwierania jamy brzusznej, po których to zabiegach pacjent w drugiej dobie opuszcza szpital. Są to operacje ciąży pozamacicznej, wyłuszczanie torbieli jajnikowych a nawet amputacja mięśniakowatej macicy. Ponadto wykonywane są laparoskopie diagnostyczne w leczeniu niepłodności oraz laparoskopie zwiadowcze.

Histeroskopia to zabieg wykonywany u nas na co dzień, pozwalający na dokładną diagnostykę jamy macicy i wykonywanie drobnych zabiegów oraz pobieranie do badań histopatologicznych celowanych wycinków.
Są to nowoczesne metody endoskopowe, które stawiają nas na równi z ośrodkami klinicznymi.


Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii
18 listopada 2009r. SPZOZ w Bielsku Podlaskim odbyła się uroczystość otwarcia oddziału anestezjologii intensywnej terapii.
W uroczystości uczestniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Antoni Dydycz - Biskup Drohiczyński, Ksiądz Mitrat Leoncjusz Tofiluk – Dziekan Okręgu Bielskiego, Konstanty Jakoniuk - Pastor Wspólnoty Kościołów Chrystusowych, Proboszczowie Parafii bielskich oraz kapelani szpitalni. Obecne były również władze samorządowe: Wojewodę reprezentował Wiesław Westfeld – kierownik oddziału ratownictwa medycznego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Piorunek, jak też władze lokalne: Starosta Powiatu Bielskiego Sławomir Jerzy Snarski, Wicestarosta Piotr Bożko, Radni Powiatowi, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Eugeniusz Berezowiec oraz Wójtowie Gmin. W uroczystości uczestniczyli też Konsultanci Wojewódzcy: prof. Andrzej Siemiątkowski – Konsultant w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, prof. Jerzy Robert Ładny - konsultant w dziedzinie medycyny ratunkowej, a także służby mundurowe: Komendanci Powiatowej Straży Pożarnej - Jan Bartoszuk i Jan Szkoda – Komendanci Policji Powiatowej - Wojciech Rutkowski i Eugeniusz Andrzejuk, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień - ppłk. Jarosław Kurcewicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa w Bielsku Podlaskim Jerzy Andrzejuk oraz Nadleśnictwa w Rudce - Grzegorz Godlewski oraz dyrektorzy szpitali, szkół i firm.

Potrzeba powstania w Szpitalu, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii istniała od dawna. Pacjenci, pozostający w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, wymagający podtrzymywania podstawowych funkcji życiowych, byli przewożeni na takie oddziały do innych ośrodków. Nie było jednak ani warunków lokalowych, ani finansowych na utworzenie takiego oddziału w bielskim szpitalu wcześniej.

Możliwość taka pojawiła się w 2005 roku, kiedy to podczas termomodernizacji obiektów szpitalnych zaistniała potrzeba zabudowy tarasu widokowego, znajdującego się nad głównym wejściem do szpitala. Konieczność ta wynikała z potrzeby usunięcia problemu zaciekania pomieszczeń, znajdujących się pod tarasem. Taras zabudowano z dotacji Powiatu. Powstała w ten sposób dodatkowa kubatura, która miała być pierwotnie przeznaczona na aptekę szpitalną i gabinety lekarskie oddziałów chirurgicznego i ortopedycznego.

Jednakże ciągle zwiększające się zapotrzebowanie, na świadczenia z zakresu intensywnej terapii zmieniły pierwotną koncepcję. Powstałą powierzchnię postanowiono przeznaczyć na utworzenie oddziału intensywnej terapii.

W 2006 roku opracowana została dokumentacja techniczna, na utworzenie oddziału wraz z siecią gazów medycznych w całym szpitalu. Twórcą projektu jest doświadczony w branży medycznej - Pan Bogdan Budzyński.

Ze względu na wysokie wymagania, stawiane Oddziałowi intensywnej terapii, tlen nie może być transportowany w butlach. Budowa zewnętrznego źródła tlenu, tylko na potrzeby oddziału intensywnej terapii, byłaby bardzo droga, przy swojej małej efektywności. Dotychczas pozostałe oddziały szpitalne, zaopatrywane były w tlen medyczny z butli. Stąd decyzja o budowie tlenowni wraz z rozprowadzeniem sieci po całym szpitalu.

Decyzję o budowie oddziału przyspieszył i wymusił Narodowy Fundusz Zdrowia. Najpierw odmówiono kontraktowania szpitalnego oddziału ratunkowego, funkcjonującego w szpitalu od 9 lat. Cały styczeń bieżącego roku pacjenci w szpitalnym oddziale ratunkowym leczeni byli bez finansowania prze NFZ. Po długiej walce udało się zakontraktować sor od lutego. Warunkiem postawionym przez NFZ było utworzenie w tym roku, oddziału intensywnej terapii.

Ponieważ nie udało się uzyskać na ten cel środków finansowych z programów unijnych, Rada Powiatu podjęła decyzję o poręczeniu kredytu, który szpital miał zaciągnąć. Przetarg nieograniczony wygrał Bank Gospodarstwa Krajowego w Białymstoku. Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w drodze przetargu została firma Panamed z Warszawy, która wstąpiła w konsorcjum ze spółką Magellan.

W ten sposób od 22 czerwca do 20 października przygotowany został oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Oddział jest już gotowy do przyjmowania pacjentów. Teraz wszystko zależy od narodowego funduszu zdrowia. Warunkiem leczenia pacjentów jest bowiem uzyskanie kontraktu.

Oddział liczy pięć stanowisk, w tym jedna separatkę. Utworzony został według najnowszych wymogów sanitarno – epidemiologicznych, obowiązujących w Polsce i na świecie. Na ten moment, jest jednym z najnowocześniejszych oddziałów w kraju. Wyposażony jest w najnowocześniejszą aparaturę medyczną. Między innymi w kolumny anestezjologiczne, 30 pomp infuzyjnych, 5 pomp objętościowych, 5 kardiomonitorów z kontrolą funkcji życiowych, aparat usg, wideobronchoskop służący nie tylko do diagnostyki, ale również do zabiegów, aparat do hemodializy, nowoczesne, automatycznie sterowane łóżka z wagami i wiele innego sprzętu, służącego ratowaniu życia ludzkiego.

Sale chorych zaopatrywane są w powietrze ogrzewane za pomocą systemu wentylacji i klimatyzacji, który gwarantuje 30-krotną wymianę powietrza w ciągu doby.

W Oddziale, leczeni będą pacjenci w stanach bezpośredniego zagrożenia życia: po zatrzymaniu krążenia, po ciężkich zabiegach operacyjnych oraz poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych.

Nieporównywalnie ważniejsze, od specjalistycznego sprzętu, jest zapewnienie fachowej obsługi medycznej. Szpital współpracuje z pięcioma wysokiej klasy specjalistami z zakresu anestezjologii. Od czerwca sukcesywnie zatrudniane były pielęgniarki i kształcone w ośrodkach specjalistycznych w Białymstoku. Zespół oddziału również gotowy jest do leczenia pacjentów.

Oddział, jest więc przygotowany do świadczenia profesjonalnych usług medycznych i będzie bardzo dobrze służył ludziom potrzebującym pomocy.

Podczas uroczystości zostały wręczone podziękowania wykonawcom , sponsorom oraz pracownikom szpitala.

Uroczystość urozmaicił koncert zespołu "Yellow Bird" ze Szkoły Muzycznej.


Oddział Obserwacyjno - Zakaźny: telefon (85) 833 43 61
Zespół pielęgniarski: telefon (85) 833 27 56 (parter), (85) 833 43 44 (piętro)

Zakres usług zdrowotnych świadczonych w Oddziale Obserwacyjno - Zakaźnym:
1. Choroby zapalne ośrodkowego układu nerwowego (zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych i mózgu: bakteryjne, wirusowe, inne...).
2. Posocznice.
3. Gorączka niejasnego pochodzenia.
4. Ostre biegunki infekcyjne.
5. Wirusowe zapalenia wątroby.
6. Choroby przewodu pokarmowego: wątroby, dróg żółciowych, żołądka, dwunastnicy, jelit (z wykonaniem badań endoskopowych: gastroskopia, kolonoskopia).
7. Zapalenia płuc.
8. Inne choroby zakaźne.

Poradnia Chorób Zakaźnych: rejestracja osobista lub telefoniczna - (85) 833 27 56
Poniedziałek: 10.00 - 13.00
Wtorek: 14.00 - 18.00
Czwartek: 10.00 - 13.00


Oddział Rehabilitacyjny
Oddział Rehabilitacyjny pacjentom oferuje 20 łóżek zlokalizowanych w 4 salach.

Przy oddziale funkcjonuje nowoczesna sala kinezyterapii, jak również do dyspozycji Pacjentów jest sala dziennego pobytu.

Oddział wyposażony jest m.in. w wannę do hydroterapii z podnośnikiem z możliwością wykonania masażu podwodnego, aparat do krioterapii Cryo-T, fotel do ćwiczeń stawów, Aqvavibron z zamkniętym obiegiem wody, zestaw do elektro-lasero magnoterapii oraz wielofunkcyjne urządzenie rehabilitacyjne TH.

Na oddziale wykonywane są ćwiczenia w ugulu, ćwiczenia indywidualne z pacjentami, ćwiczenia na przyrządach.

W gabinecie fizykoterapii wykonywane są zabiegi z zakresu elektrolecznictwa, światłolecznictwa, magnetoterapii, laseroterapii, ultradźwięków oraz krioterapii miejscowej.

Wykonywane są również masaże klasyczne, segmentarne, drenaż limfatyczny oraz inne uzależnione od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Głównie hospitalizowani są pacjenci ze schorzeniami takim jak: niedowłady połowicze po udarze niedokrwiennym mózgu, dyskopatie kręgosłupa szyjnego i lędźwiowo-krzyżowego.


SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY w skrócie SOR
izba przyjęć - 85 8334 302
gabinet lekarski - 85 8334 302
został oddany do użytku na początku 2006 roku, zmodernizowany i doposażony 4 listopada 2010.

Posiada wydzielone strefy zieloną i czerwoną, w tym: rejestracja, sala dekontaminacji, obszar resuscytacyjno-zabiegowy, sala obserwacji wyposażona w sześć łóżek, sala zabiegowa i sala opatrunków gipsowych.

SOR jest integralną częścią szpitala i stanowi element struktury Państwowego Ratownictwa Medycznego pełniąc z tego powodu specyficzne funkcje.
SOR to znakomicie wyposażony, wielofunkcyjny oddział udzielający natychmiastowej, wczesnej pomocy szpitalnej wszystkim pacjentom w stanie nagłego pogorszenia zdrowia i/lub bezpośredniego zagrożenia życia.

Zadania:
Główne zadanie SORu określa rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 15 marca 2007 r. w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego:

§ 2.
1. Szpitalny oddział ratunkowy, zwany dalej „oddziałem”, udziela świadczeń opieki zdrowotnej, polegających na wstępnej diagnostyce oraz podjęciu leczenia w zakresie niezbędnym dla stabilizacji funkcji życiowych osób, które znajdują się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Kto trafia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego?

Do oddziału trafiają pacjenci ze skierowaniami od lekarzy rodzinnych, z poradni specjalistycznych, z Pogotowia Ratunkowego oraz zgłaszający się bez skierowania - tylko w stanach zagrożenia życia. Są to osoby, które wymagają szybkiego przyjęcia, stabilizacji funkcji życiowych, wstępnej diagnostyki i leczenia przy nagłych zachorowaniach, zatruciach, urazach, krwotokach.

Po wykonaniu wstępnej diagnostyki i terapii pacjenci są kierowani do poszczególnych oddziałów szpitala lub wypisywani z zaleceniami co do dalszego postępowania do domu.


Oddział Urazowo-Ortopedyczny
Oddział liczy 21 łóżek w salach 1,2,6 osobowych. Zajmuje się leczeniem schorzeń i urazów narządu ruchu. W leczeniu stosuje się nowoczesne metody operacyjne zgodne ze światowymi standardami. Oddział specjalizuje się w operacyjnym leczeniu schorzeń stawu biodrowego i stopy u pacjentów dorosłych.

Leczenie operacyjne obejmuje:
Leczenie operacyjne złamań w obrębie kończyn górnych, dolnych i miednicy.
Endoprotezoplastykę biodra pierwotną z użyciem endoprotez całkowitych cementowych i bezcementowych, endoprotez połowiczych i bipolarnych.
Endoprotezoplastykę rewizyjną stawu biodrowego.
Artroskopię stawu kolanowego.
Operacyjne leczenie zaburzeń zrostu kostnego.
Amputację kończyn.
Osteotomię korekcyjną.
Leczenie operacyjne świeżych uszkodzeń ręki.
Leczenie operacyjne schorzeń i deformacji ręki (przykurczu Duypetrena, zespół cieśni kanału nadgarstka).
Operacyjne leczenie deformacji stóp (paluch koślawy, sztywny, palce młotowate).
W leczeniu złamań kości stosujemy nowoczesne metody zespolenia odłamów kostnych (śrub, płytek DHS, groty Kontschera blokowane).

W dniach 6-7 maj 2006 roku oddział był organizatorem Ogólnopolskiego Sympozjum
Naukowego zorganizowanego w Białowieży na temat Osteoporotycznego
złamania kończyny dolnej.


Oddział Wewnętrzny
Odział chorób wewnętrznych – liczy 64 łóżka, w tym 4 łóżka intensywnego nadzoru medycznego.

W latach 2004 – 2006 przeszedł gruntowny remont budowlany.

Dysponuje wysokospecjalistyczną kadrą lekarską i pielęgniarską.

Posiada możliwość szybkiej i precyzyjnej diagnostyki chorób przewodu pokarmowego (pracowania endoskopowa) oraz układu krążenia (nowoczesne rejestratory Holterowskie, echokardiograf z kolorowym Dopplerem, zestaw do prób wysilkowych– sprzęt zakupiony w latach 2005 – 2007).


Zakład Opiekuńczo-Leczniczy
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy powstał w 2000 roku, jest publicznym zakładem opieki zdrowotnej podlegającym pod SP ZOZ w Bielsku Podlaskim. Celem nadrzędnym zakładu jest udzielanie pomocy osobom przewlekle chorym w odzyskaniu możliwie największego zakresu sprawności i niezależności oraz poprawy ich jakości życia. W zakładzie udzielane są całodobowe świadczenia zdrowotne, obejmujące leczenie, pielęgnację i rehabilitację osób przewlekle i obłożnie chorych, które przebyły leczenie szpitalne i mają zakończony proces diagnostyczno-leczniczy oraz nie wymagają dalszej hospitalizacji. Zakład specjalizuje się w usprawnianiu osób po przebytych udarach, wylewach, złamaniach, urazach mechanicznych i endoprotezach, a także w pielęgnacji i leczeniu odleżyn.

Świadczenia zdrowotne udzielane podopiecznym finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, natomiast koszty wyżywienia i zakwaterowania ponosi pacjent (Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 grudnia 1998 r. w sprawie sposobu i trybu kierowania do zakładów opiekuńczo - leczniczych i pielęgnacyjno -opiekuńczych oraz szczegółowych zasad ustalania odpłatności za pobyt w tych zakładach, Dz. U. Nr 166 z 1998 r. poz. 1265).

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dysponuje 20 łóżkami- sale -2, -3 i -4 -osobowe wyposażone w sanitariaty. W oddziale jest zatrudniony lekarz i 13 pielęgniarek, w tym zapewniamy opiekę psychologa i logopedy.

Wyżywienie w Zakładzie jest dobierane odpowiednio do stanu zdrowia pacjenta. Prowadzona jest również edukacja zdrowotna pacjentów i członków rodzin.


Oddział Obserwacyjno-Zakaźny - 85 833 43 61
Zakres usług zdrowotnych świadczonych w Oddziale Obserwacyjno - Zakaźnym:
1. Choroby zapalne ośrodkowego układu nerwowego (zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych i mózgu: bakteryjne, wirusowe, inne...).
2. Posocznice.
3. Gorączka niejasnego pochodzenia.
4. Ostre biegunki infekcyjne.
5. Wirusowe zapalenia wątroby.
6. Choroby przewodu pokarmowego: wątroby, dróg żółciowych, żołądka, dwunastnicy, jelit (z wykonaniem badań endoskopowych: gastroskopia, kolonoskopia).
7. Zapalenia płuc.
8. Inne choroby zakaźne.

Poradnia Chorób Zakaźnych: rejestracja osobista lub telefoniczna - (85) 833 27 56
Poniedziałek: 10.00 - 13.00
Wtorek: 14.00 - 18.00
Czwartek: 10.00 - 13.00

Specjalizacja

MEDYCZNA

Alergologia

HDUPIENW - Alergolog
HDUPIENW - Alergologia dorosłych
HDUPIENW - Alergologia dorosłych - poradnie, umowa z nfz

Anestezjologia

HDUPIENW - Anestezjologia - oddziały szpitalne
HDUPIENW - Anestezjologia i intensywna terapia - oddziały szpitalne, umowa z nfz

Chirurgia ogólna

HDUPIENW - Chirurgia miękka
HDUPIENW - Chirurgia ogólna
HDUPIENW - Chirurgia ogólna - oddziały szpitalne, umowa z nfz
HDUPIENW - Chirurgia ogólna - poradnie, umowa z nfz
HDUPIENW - Chirurgia urazowa
HDUPIENW - Chirurgia urazowo-ortopedyczna

Choroby płuc

HDUPIENW - Gruźlica
HDUPIENW - Gruźlica i choroby płuc - poradnie, umowa z nfz
HDUPIENW - Płuca - rozedma
HDUPIENW - Płuca - zapalenie
HDUPIENW - Płuca - zwłóknienie
HDUPIENW - Pulmonologia
HDUPIENW - Pulmonologia - poradnie, umowa z nfz
HDUPIENW - Pulmonologia dorosłych

Choroby zakaźne,pasożytnicze,tropikalne

HDUPIENW - Choroby odzwierzęce
HDUPIENW - Choroby pasożytnicze
HDUPIENW - Choroby zakaźne
HDUPIENW - Choroby zakaźne - oddziały szpitalne, umowa z nfz
HDUPIENW - Choroby zakaźne - poradnie, umowa z nfz

Diabetologia

HDUPIENW - Diabetologia
HDUPIENW - Diabetologia - poradnie, umowa z nfz

Diagnostyka

HDUPIENW - Laboratorium analityczne
HDUPIENW - Płuca-diagnostyka czynnościowa
HDUPIENW - Tarczyca - badanie ogólne

Endokrynologia

HDUPIENW - Endokrynologia
HDUPIENW - Endokrynologia - poradnie, umowa z nfz
HDUPIENW - Endokrynologia dorosłych
HDUPIENW - Tarczyca - nadczynność
HDUPIENW - Tarczyca - niedoczynność

Gastrologia

HDUPIENW - Gastroskopia
HDUPIENW - Gastroskopia - poradnie, umowa z nfz - badania endoskopowe przewodu pokarmowego
HDUPIENW - Gastroskopia - prywatne gabinety - badania endoskopowe przewodu pokarmowego
HDUPIENW - Kolonoskopia
HDUPIENW - Kolonoskopia - poradnie, umowa z nfz - badania endoskopowe przewodu pokarmowego
HDUPIENW - Kolonoskopia - prywatne gabinety - badania endoskopowe przewodu pokarmowego

Genetyka

HDUPIENW - Ginekologia i położnictwo - oddziały szpitalne, umowa z nfz

Hematologia

HDUPIENW - Hematologia dziecięca

Kardiologia

HDUPIENW - Ekg 24 godz. holter ciśnieniowy
HDUPIENW - Ekg 24 godz. metodą holtera
HDUPIENW - Ekg-próba wysiłkowa
HDUPIENW - Ekg-spoczynkowe
HDUPIENW - Kardiologia - poradnie, umowa z nfz
HDUPIENW - Kardiologia dorosłych

Laryngologia

HDUPIENW - Otolaryngologia dorosłych

Neurologia

HDUPIENW - Neurochirurgia - poradnie, umowa z nfz
HDUPIENW - Neurochirurgia - prywatne gabinety
HDUPIENW - Neurochirurgia dorosłych

Ogólna

HDUPIENW - Choroby wewnętrzne - oodziały szpitalne, umowa z nfz
HDUPIENW - Internista
HDUPIENW - Izba przyjęć leczenie szpitalne - umowa z nfz
HDUPIENW - Podstawowa opieka zdrowotna - nocna i świąteczna opieka zdrowotna, umowa z nfz
HDUPIENW - Podstawowa opieka zdrowotna - umowa nfz
HDUPIENW - Szpitalny oddział ratunkowy - umowa z nfz

Onkologia

HDUPIENW - Chemioterapia
HDUPIENW - Onkologia - poradnie, umowa z nfz
HDUPIENW - Onkologia dorosłych
HDUPIENW - Onkologia dziecięca

Opieka medyczna (pielęgnacja)

HDUPIENW - Opieka długoterminowa
HDUPIENW - Opieka lekarska
HDUPIENW - Szpital
HDUPIENW - Zakład opiekuńczo-leczniczy - umowa z nfz
HDUPIENW - Zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy - umowa z nfz

Ortopedia

HDUPIENW - Ortopedia (ortopeda) - poradnie, umowa z nfz
HDUPIENW - Ortopedia dorosłych
HDUPIENW - Ortopedia i traumatologia narządu ruchu - oddziały szpitalne, umowa z nfz
HDUPIENW - Ortopedia i traumatologia narządu ruchu - podarnie, umowa z nfz
HDUPIENW - Preluksacja
HDUPIENW - Preluksacja - poradnie, umowa z nfz
HDUPIENW - Traumatologia - oddziały szpitalne, umowa z nfz
HDUPIENW - Traumatologia - poradnie, umowa z nfz

Pediatria

HDUPIENW - Neonatologia - oddziały szpitalne, umowa z nfz
HDUPIENW - Pediatria
HDUPIENW - Pediatria - oddziały szpitalne, umowa z nfz

Radiologia

HDUPIENW - Eeg
HDUPIENW - Tomografia komputerowa (tk) - prywatne gabinety
HDUPIENW - Tomografia komputerowa (tk) - umowa z nfz
HDUPIENW - Tomografia komputerowa brzucha
HDUPIENW - Tomografia komputerowa całego ciała
HDUPIENW - Tomografia komputerowa serca
HDUPIENW - Usg biopsja
HDUPIENW - Usg ciąża
HDUPIENW - Usg części miękkich
HDUPIENW - Usg domaciczne
HDUPIENW - Usg dopplera jamy brzusznej
HDUPIENW - Usg dopplera kończ. d/tętnic g.
HDUPIENW - Usg dopplera kończ. d/żył g.
HDUPIENW - Usg dopplera tt nerkowych
HDUPIENW - Usg dopplera tt szyjnych
HDUPIENW - Usg dopplera tt wewn/czaszkow.
HDUPIENW - Usg dopplera układu wrotnego
HDUPIENW - Usg ginekologiczne
HDUPIENW - Usg jamy brzusznej
HDUPIENW - Usg narządów ruchu
HDUPIENW - Usg nerek
HDUPIENW - Usg oka
HDUPIENW - Usg serca
HDUPIENW - Usg stawu biodrowego
HDUPIENW - Usg stawu kolanowego
HDUPIENW - Usg tarczycy
HDUPIENW - Usg układu moczowego

Rehabilitacja

HDUPIENW - Rehabilitacja
HDUPIENW - Rehabilitacja ogólnoustrojowa w ośrodku-oddziale dziennym - umowa z nfz
HDUPIENW - Rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych - umowa z nfz

Reumatologia

HDUPIENW - Osteoporoza
HDUPIENW - Reumatologia - poradnie, umowa z nfz
HDUPIENW - Reumatologia dorosłych

Urologia

HDUPIENW - Urologia - poradnie, umowa z nfz
HDUPIENW - Urologia dorosłych
HDUPIENW - Urologia dziecięca
Legenda:
Hurt, Detal, Usługi, Produkcja, Import, Eksport, Naprawa, Wypożyczanie.
 Reklama
Get Flash
System zawiera: branż:52, podbranż:390, haseł:15518    Liczba firm:35998
Przywiązania do firm: branże:54919, podbranże:76028, hasła:291536
Kim jesteśmy, Kontakt, Nasza oferta, Współpraca
© Podlaskie Centrum Informacji 2000-2018
Valid HTML 4.01 Transitional