StartPodlasie - informacja o regioniePlany miastKatalog: Firmy, Towary, UsługiSzukaj kontekstowoSzukaj szczegółowoOgłoszeniaPrzetargiMapa serwisu
automega
Ustaw jako stronę startową Dodaj nas do ulubionych
 Wyszukiwanie kontekstowe firm-> wyszukiwanie szczegółowe
Wpisz nazwę szukanej firmy, towaru lub usługi:

Jesteś zainteresowany(a) naszą ofertą? Wpełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.
 Reklama
Informacja Medyczna

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA BOŻEGO CIAŁA

Informacje podstawowe

Nazwa firmy:

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA BOŻEGO CIAŁA

Adres:

Łomża
ul. Przykoszarowa 26
18-400 Łomża
gm. Łomża miasto
pow. Łomża miasto
woj. podlaskie
 

Telefon:

86 218 95 66

E-mail:

parafia.boze.cialo.lomza@wp.pl

WWW:

www.bozecialo.lomza.pl

Czynne:

Pon.  całodobowo
Wt.  całodobowo
Śr.  całodobowo
Czw.  całodobowo
Pt.  całodobowo
Sob.  całodobowo
Niedz. całodobowo

Opis działalności firmy

Parafia pw.Bożego Ciała

Msze święte

W niedziele: 8:00, 10:00, 12:00, 18:00
W dni powszednie: 7:00, 18:00
Kaplica w Giełczynie: niedziela godzina 9:00

Rys historyczny:
Dnia 29-05-1987r. J. E. Ks. Bp Dr Juliusz Paetz ordynariusz Łomżyński podpisał dekret, w którym powierzył ks. Ferdynandowi Gryszko misję budowy nowego Kościoła p.w. Bożego Ciała w dzielnicy Łomża-Południe, oraz organi­zację samodzielnej placówki duszpasterskiej. Złożył też najlepsze życzenia i pasterskie błogosławieństwo wraz z modlitwą. Po prawie rocznych staraniach kupiono dwie działki 4400m2 i 8300m2 w sumie 1,27ha.
kaplica wnętrze Po nabyciu ziemi i otrzymaniu decyzji o ustaleniu lokalizacji ks. Ferdynand Gryszko w połowie lipca 1988r. rozpoczął rozbiórkę drewnianej kaplicy w Łapach, w parafii p.w. Krzyża Świętego, gdzie nabożeństwa odprawiano już w dolnym kościele. Bardzo nam życzliwy proboszcz parafii p.w. Krzyża Świętego w Łapach ks. prałat mgr Józef Wyznar, po naradzie z parafianami i za ich zgodą, oddał nam tę drewnianą kaplicę, aby służyła tu wiernym na Bożą Chwałę.
Kaplicę w Łapach rozbieraliśmy bardzo ostrożnie, każda deska była potrzebna, ale i tak, mimo wszystko sporo materiału trzeba było dokupić. Składaniem kaplicy w Łomży kierował pan Tadeusz Nowacki, który mieszkał przy ul. Śniadeckiego 5, blisko budowy. Kaplicę montowano dość szybko. Główną trudnością było nie tylko zdobywanie pieniędzy, ale również materiałów, ponieważ był to okres kryzysu i braków rynkowych. Poświęcenia kaplicy dokonał dnia 24-09-1988r. J.E. ks. Bp Dr Juliusz Paetz i ustanowił Samodzielny Ośrodek Duszpasterski w Łomży p.w. Bożego Ciała, do którego włączono z parafii Miłosierdzia Bożego Osiedle Łomża -Południe III , IV a także wioski Giełczyn, Konarzyce, Zawady Przedmieście i Zawady Wieś. Razem około 6000 osób. Pierwszym Rektorem Ośrodka Duszpasterskiego p.w. Bożego ciała w Łomży od 24-09-1988 został ks. Ferdynand Gryszko, któremu przysługują przywileje i obowiązki proboszczowskie a jego współpracownikiem został ks. Józef Kulesza, który jest znany w diecezji z wielkiego umiłowania pracy z ministrantami. Od 24 września 1988r w Ośrodku są spełniane wszystkie parafialne czynności duszpasterskie, a więc: liturgiczne, sakramentalne, katechetyczne, obsługa chorych, śluby, pogrzeby oraz wszelkie rodzaje apostolstwa.

Specjalizacja

URZĘDY

Kościoły i parafie

HDUPIENW - Kościoły
HDUPIENW - Kościół rzymskokatolicki
HDUPIENW - Parafia rzymskokatolicka
HDUPIENW - Parafie
HDUPIENW - Plebanie
Legenda:
Hurt, Detal, Usługi, Produkcja, Import, Eksport, Naprawa, Wypożyczanie.
 Reklama
System zawiera: branż:52, podbranż:390, haseł:15500    Liczba firm:36011
Przywiązania do firm: branże:60613, podbranże:84109, hasła:323491
Kim jesteśmy, Kontakt, Nasza oferta, Współpraca
© Podlaskie Centrum Informacji 2000-2018
Valid HTML 4.01 Transitional