StartPodlasie - informacja o regioniePlany miastKatalog: Firmy, Towary, UsługiSzukaj kontekstowoSzukaj szczegółowoOgłoszeniaPrzetargiMapa serwisu
Get Flash
Ustaw jako stronę startową Dodaj nas do ulubionych
 Wyszukiwanie kontekstowe firm-> wyszukiwanie szczegółowe
Wpisz nazwę szukanej firmy, towaru lub usługi:

Jesteś zainteresowany(a) naszą ofertą? Wpełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.
 Reklama
Get Flash

CENTRUM NEUROLOGICZNO-DIAGNOSTYCZNE
EWELINA GÓRSKA

Informacje podstawowe

Nazwa firmy:

CENTRUM NEUROLOGICZNO-DIAGNOSTYCZNE EWELINA GÓRSKA

Adres:

Białystok
ul. Stołeczna 7 lok.115
15-879 Białystok
os. Przydworcowe
gm. Białystok miasto
pow. Białystok miasto
woj. podlaskie

Mapa dojazdu:

Położenie firmy na mapie. Mapa dojazdu.
Plan miasta: przejdź do sektora -> G3

Telefon:

85 679 50 90

Telefon kom.:

515 240 781

E-mail:

gorska@lekarzgorska.c0.pl

WWW:

www.lekarzgorska.c0.pl

Czynne:

Pon.  do uzgodnienia
Wt.  do uzgodnienia
Śr.  do uzgodnienia
Czw.  do uzgodnienia
Pt.  do uzgodnienia
Sob.  nieczynne
Niedz. nieczynne

Opis działalności firmy

CENTRUM NEUROLOGICZNO-DIAGNOSTYCZNE EWELINA GÓRSKA specjalizuje się w udzielaniu porad neurologicznych oraz w wykonywaniu USG tętnic domózgowych metodą Dopplera w nowocześnie wyposażonym gabinecie przy ulicy Stołecznej 7 lok. 115 oraz podczas wizyt domowych. Godziny konsultacji neurologicznych są dostosowane do potrzeb pacjentów, czas oczekiwania na wizytę jest relatywnie krótki, rejestracja telefoniczna pod numerem tel. 515 240 781.

Doświadczenie zawodowe
Jestem lekarzem specjalistą neurologiem praktykującym od 2003 roku. W kręgu moich szczególnych zainteresowań zawodowych znajdują się pacjenci z bólami kręgosłupa, bólami i zawrotami głowy, padaczką, chorobą Parkinsona i Alzheimera oraz chorzy po udarach mózgu.
Do 2012 roku byłam starszym asystentem Oddziału Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku, mam doświadczenie w pracy w poradniach neurologicznych. Prywatną praktykę lekarską prowadzę od 2007 roku. W 2008 roku zaczęłam wykonywać USG tętnic domózgowych metodą Dopplera. Od 2010 roku prowadzę zabiegi z użyciem toksyny botulinowej typu A w schorzeniach neurologicznych.
Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, co skutkuje stosowaniem najnowszych metod diagnostyki i leczenia.

W Centrum Neurologiczno- Diagnostycznym przeprowadza się zabiegi z medycyny estetycznej i leczniczej z wykorzystaniem toksyny botulinowej typu A

Zakres usług:

1. SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA NEUROLOGICZNA w szczególności ukierunkowana na:
 • bóle i zawroty głowy;
 • zespoły bólowe kręgosłupa;
 • profilaktykę pierwotną i wtórną udarów niedokrwiennych mózgu;
 • padaczki;
 • utraty przytomności;
 • zespoły otępienne np. chorobę Alzheimera;
 • chorobę Parkinsona;
 • drżenie samoistne;
 • stwardnienie rozsiane;
 • dystonie
 • badania profilaktyczne z zakresu neurologii ( np. do pracy na wysokości, do prawa jazdy).

2. ULTRASONOGRAFIA DOPPLEROWSKA NACZYŃ DOMÓZGOWYCH Z KOLOROWYM KODOWANIEM PPRZEPŁYWU

USG tętnic szyjnych i kręgowych to nieinwazyjne i bezbolesne badanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, nie wymagające wcześniejszego przygotowania ze strony pacjenta. Efekt Dopplera polega na zmianie częstotliwości fali ultradźwiękowej po odbiciu od poruszających się krwinek. Zmiany te są rejestrowane przez aparat USG i przetwarzane na obraz, prezentowany następnie na monitorze.
Badanie USG metodą Dopplera to podstawowa metoda diagnostyki patologicznych zmian w tętnicach szyjnych. Badanie można bezpiecznie powtarzać w przypadku monitorowania stopnia zwężenia.
Na podstawie rejestrowania prędkości oraz kierunku przepływu krwi możliwe jest wykrycie niedrożności lub zwężeń tętnic, określenie ryzyka udaru mózgu, diagnostyka zawrotów głowy, szumów usznych itp. Włączenie w uzasadnionych przypadkach profilaktyki pierwotnej lub wtórnej opartej na zasadach EBM (medycyny opartej na faktach) znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób naczyniowych mózgu. Działania zapobiegające wystąpieniu niedokrwienia mózgu w przypadku stwierdzenia w USG zwężenia tętnic domózgowych obejmują: zmianę stylu życia (zaprzestanie palenia papierosów, zwiększenie aktywności fizycznej, zmianę diety), farmakoterapię (systematyczne przyjmowanie leków zaleconych zgodnie z indywidualnymi przyczynami chorób naczyniowych występującymi u badanego pacjenta, na przykład- leki przeciwpłytkowe, obniżające krzepliwość krwi, hipotensyjne, przeciwcukrzycowe, obniżające poziom cholesterolu), leczenie operacyjne -endarterektomia (operacyjne usunięcie zmian miażdżycowych) lub stentowanie (przezskórna angioplastyka z założeniem stentu rozszerzającego zwężony miażdżycowo odcinek tętnicy), na które będą kierowani chorzy ze zwężeniem tętnic szyjnych przekraczającym 50-70%. Skuteczność endarterektomii w prewencji udarów mózgu potwierdziły wieloośrodkowe badania europejskie ( ECST-European Carotid Surgery Trial) i amerykańskie ( NASCET- North American Symptomatic Carotid Endarterectomy Trial).
Działania profilaktyczne są niezwykle istotne, gdyż blaszki miażdżycowe usytuowane w tętnicach szyjnych i kręgowych powiększają się i prowadzą do postępującego zwężenia światła naczynia, co może spowodować zamknięcie przepływu krwi do centralnego układu nerwowego i w efekcie jego niedokrwienie.
Po włączeniu działań prewencyjnych należy bezwzględnie monitorować stopień zwężenia tętnic szyjnych.
Sprzęt na którym powinno się wykonywać badania dopplerowskie tętnic domózgowych musi być wysokiej klasy, oferować możliwość bardzo dokładnych pomiarów stopnia zwężenia tętnic, szybkości przepływu krwi w naczyniach oraz ocenę wyglądu naczynia krwionośnego i blaszki miażdżycowej. Umożliwi to uzyskanie wiarygodnych wyników badań, a co za tym idzie-zapewni bezpieczeństwo pacjentom.

Wskazania do badania

 • osoby starsze, po 65 roku życia;
 • pacjenci z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami lipidowymi, chorujący na cukrzycę;
 • palacze tytoniu;
 • osoby otyłe;
 • przebyty udar mózgu;
 • przebyte przejściowe epizody niedokrwienia mózgu;
 • zawroty głowy;
 • utraty przytomności w wywiadzie;
 • zaburzenia widzenia, mowy lub inne deficyty neurologiczne, wynikające z niedokrwienia centralnego układu nerwowego;
 • genetyczne obciążenie rodzinnym występowaniem chorób naczyniowych;
 • planowane operacje chirurgiczne szczególnie naczyniowe np.
  - wszczepienie pomostów naczyniowych tzw. by-passów;
  - angioplastyka tętnic wieńcowych;
  - operacja tętniaków aorty;
 • szmer skurczowy nad naczyniami szyjnymi.


CENTRUM NEUROLOGICZNO-DIAGNOSTYCZNE EWELINA GÓRSKA wyposażone jest w innowacyjny aparat USG firmy Toshiba do wykonywania badań naczyniowych. Umożliwia on badanie Duplex Doppler w połączeniu z kolorowym obrazowaniem przepływu i zastosowaniem Dopplera Mocy. Opcje konieczne do wiarygodnego badania tętnic domózgowych obejmują: możliwość oceny dokładnego przebiegu naczynia z przepływającą krwią, oceny widma i prędkości przepływającej krwi, indeksów PI i RI. Kiedy jednocześnie wykorzystuje się wszystkie opcje (2D, Doppler impulsowy i kolor), używamy określenia Triplex. Takie badanie wymaga zaawansowanego technicznie ultrasonografu, gdyż wysyłanie i przetwarzanie ech wymaga dużo czasu i dużej mocy obliczeniowej aparatu. Aparat posiada również opcję zwiększającą liczbę linii i szybkość przetwarzania obrazów, co poprawia stosunek sygnału do szumu, cyfrowy system korekcji i optymalizacji obrazu oraz cyfrowy system kształtujący wiązkę ultradźwiękową, co zwiększa rozdzielczość, kontrast i dynamikę, system umożliwiający badanie przepływu w czasie rzeczywistym niezależnie od różnych echogeniczności tkanek, cyfrową architekturę systemu, która umożliwia bardzo szybkie przetwarzanie obrazów.
Wysoka jakość sprzętu gwarantuje pacjentom diagnostykę na najwyższym światowym poziomie.
3. MEDYCYNA ESTETYCZNA.

CNDEG to miejsce dla tych, którzy pragną wydobyć naturalne piękno i oczekują skutecznych rozwiązań estetycznych oraz cenią sobie profesjonalizm, luksus i dyskrecję.
Dzięki nam możesz zapobiegać zmianom skórnym powodowanym przez upływ czasu, a także niwelować efekty zmian już powstałych.
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z wykorzystaniem neurotoksyny botulinowej typu A w CNDEG zapewniają pełne bezpieczeństwo pacjentom dzięki fachowości, nowoczesnym instrumentom, wiedzy i doświadczeniu. Podczas zabiegów stosujemy wyłącznie sprzęt jednorazowego użytku, przechowywany w sterylnych warunkach. Wysoką efektywność zabiegów zawdzięczamy m. in. najwyższej jakości materiałom i preparatom, które dobierane są indywidualnie po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Leczenie toksyną botulinową daje również nowe możliwości chorym na migrenowe, przewlekłe bóle głowy oraz rehabilitowanym z powodu niedowładu typu spastycznego kończyn, pacjentom z dystonią pierwotną lub wtórną (tj. z kurczem powiek, połowiczym kurczem twarzy, kręczem karku, dystonią ustno-żuchwową, zespołem Meige’a, kurczem pisarskim). Doskonałe efekty uzyskuje się w leczeniu nadpotliwości (dłoni, stóp i pach), bruksizmu (zgrzytania zębami).
Ta forma terapii jest uzupełnieniem farmakoterapii i rehabilitacji bądź leczeniem z wyboru w przypadku, kiedy inne metody zawiodły.
Toksynę podaje się śródskórnie bądź domięśniowo co około 12 tygodni. Efekt działania toksyny ujawnia się po kilku dniach do 2 tygodni i trwa kilka lub kilkanaście tygodni.
Przed podaniem leku chory powinien przejść kwalifikację, polegającą na zebraniu wywiadu odnośnie dotychczasowego leczenia, przeprowadzeniu badania specjalistycznego przez neurologa, analizie badań dodatkowych (MRI lub KT głowy, EMG, badań z krwi- w zależności od jednostki chorobowej podlegającej leczeniu).

 • Toksyna botulinowa- mechanizm działania
 • Zastosowanie w medycynie estetycznej
 • Zastosowanie w neurologii
 • Przeciwwskazania

  4. WIZYTY DOMOWE.


  W trosce o rzetelność i wysoką jakość porad oraz szybkie -w miarę możliwości- postawienie diagnozy proszę o przygotowanie się do wizyty:

  - należy przynieść dostępną dokumentację z dotychczasowym procesem leczenia (np. karty informacyjne z przebytych hospitalizacji)
  - wyniki przeprowadzonych dotychczas badań
  - informacje na temat przyjmowanych leków, przebytych bądź aktualnych schorzeń, reakcji alergicznych
  - w przypadku osób, które nie są w stanie udzielić wiarygodnego wywiadu odnośnie zachorowania, mile będzie widziany członek rodziny/opiekun zorientowany w sytuacji chorego.

  Odnośnie wizyt w ramach NFZ - porady neurologiczne udzielane są od poniedziałku do czwartku w godzinach pracy przychodni. Konieczna wcześniejsza rejestracja oraz skierowanie do poradni neurologicznej i posiadanie aktualnego ubezpieczenia.

  ZAPRASZAM

  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.
  FUNDUSZE EUROPEJSKIE - DLA ROZWOJU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO.
  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP.
  www.rpowp.wrotapodlasia.pl
 • Zdjęcia  (kliknij na zdjęcie aby powiększyć (w nowym oknie))

  ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
  ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

  Specjalizacja

  MEDYCZNA

  Chirurgia plastyczna

  HDUPIENW - Kwas hialuronowy

  Neurologia

  HDUPIENW - Bóle głowy
  HDUPIENW - Bóle kręgosłupa
  HDUPIENW - Bóle mięśni
  HDUPIENW - Drętwienie kończyn
  HDUPIENW - Drgawki
  HDUPIENW - Drżenie rąk
  HDUPIENW - Drżenie samoistne
  HDUPIENW - Encefalopatia
  HDUPIENW - Kręcz karku
  HDUPIENW - Leczenie bólu
  HDUPIENW - Leczenie bólu - prywatne gabinety
  HDUPIENW - Migrena
  HDUPIENW - Mózg - udar
  HDUPIENW - Nerwobóle
  HDUPIENW - Neuralgia
  HDUPIENW - Neurologia - poradnie, umowa z nfz
  HDUPIENW - Neurologia - prywatne gabinety
  HDUPIENW - Neurologia dorosłych
  HDUPIENW - Oczopląs
  HDUPIENW - Otępienie
  HDUPIENW - Padaczka(epilepsja)
  HDUPIENW - Parkinsona choroba
  HDUPIENW - Pląsawica
  HDUPIENW - Podwyższone ciś. wew.czaszkowe
  HDUPIENW - Polineuropatie
  HDUPIENW - Porażenie nerwów czaszkowych
  HDUPIENW - Porażenie nerwu twarzowego
  HDUPIENW - Ruchy mimowolne
  HDUPIENW - Rwa kulszowa
  HDUPIENW - Stwardnienie rozsiane (sm)
  HDUPIENW - Urazy głowy
  HDUPIENW - Utrata przytomności
  HDUPIENW - Wodogłowie
  HDUPIENW - Zaburzenia chodu
  HDUPIENW - Zaburzenia czucia
  HDUPIENW - Zaburzenia koordynacji ruchowej
  HDUPIENW - Zaburzenia krążenia mózgowego
  HDUPIENW - Zaburzenia mowy
  HDUPIENW - Zaburzenia neurogenne
  HDUPIENW - Zaburzenia równowagi
  HDUPIENW - Zaburzenia snu
  HDUPIENW - Zawroty głowy
  HDUPIENW - Zespoły otępienne
  HDUPIENW - Zespół tików

  Ogólna

  HDUPIENW - Wizyty domowe lekarskie
  HDUPIENW - Wizyty domowe u dorosłych

  Radiologia

  HDUPIENW - Usg dopplera tt szyjnych
  HDUPIENW - Usg tętnic domózgowych
  HDUPIENW - Usg tętnic kręgowych

  Zabiegi lekarskie

  HDUPIENW - Botox
  HDUPIENW - Medycyna estetyczna
  HDUPIENW - Toksyna botulinowa

  Zdrowie psychiczne

  HDUPIENW - Alzheimera choroba
  HDUPIENW - Zaburzenia pamięci
  Legenda:
  Hurt, Detal, Usługi, Produkcja, Import, Eksport, Naprawa, Wypożyczanie.
   Reklama
  System zawiera: branż:52, podbranż:390, haseł:15406    Liczba firm:33593
  Przywiązania do firm: branże:55932, podbranże:78466, hasła:309452
  Kim jesteśmy, Kontakt, Nasza oferta, Współpraca
  © Podlaskie Centrum Informacji 2000-2017
  Valid HTML 4.01 Transitional